Úvod > produkty > Tieniaca technika

Okná a dvere | Košice | altema.skTieniaca technika | Košice | altema.sk

Horizontálne žalúzie

Horizontálne žalúzie zaraďujeme medzi interiérovú tieniacu techniku. V priebehu niekoľkých rokov dochádzalo k zmenám v modernizácií okien, menili sa trendy v bývaní, a zároveň aj požiadavky na tieniacu techniku. V súčasnosti je tieniaca technika neodmysliteľným a nepostrádateľným doplnkom každého okna, pričom najväčší podiel na trhu predstavujú práve horizontálne hliníkové žalúzie.

Vlastnosti žalúzií:

Horizontálne žalúzie predstavujú inovatívne a veľmi elegantné riešenie v oblasti tieniacej techniky. Nechránia len miestnosť pred nadmerným prehrievaním sa, ale plnia majú aj tieniacu funkciu. No ich najväčšou výhodou je možnosť presnej regulácie smeru a množstva svetla prichádzajúceho do miestnosti pomocou nastavovania lamiel v rôznych uhloch.

  • montované na zasklievacej lište
  • bezporuchový retiazkový mechanizmus, ktorý slúži na vyťahovanie, spúšťanie a sklápanie lamiel
  • bočné vodiace nite, udržiavajúce žalúzie pri skle aj pri vyklopenom okne
  • lamely šírky 16 a 25 mm vyrobené z hliníka alebo plastu (len šírka 25 mm)
  • rôzne druhy montáže, rovnako aj bez zásahu do rámu, ktoré poskytnú možnosť namontovať žalúzie bez mechanického zásahu do okna
  • dostupné farby nosníka: biela, hnedá, béžová, oxidovaná a imitácia dreva
  • bohatá farebná škála a vzory (perforované, hladné, matné, s leskom, vzorované)
  • jednoduché v udržiavaní čistoty a tiché pri obsluhe

ISSO retiazka

ISSO retiazka patrí medzi najžiadanejšie a najpredávanejšie produkty v oblasti tieniacej techniky. Má moderné prevedenie a je určená pre všetky typy plastových a drevených okien. Svojou estetickou úpravou a jednoduchou ovládateľnosťou je obľúbeným doplnkom kancelárií, škôl, nemocníc, bytov a rodinných domov. Celotieniacim mechanizmom, umiestneným v podobe otvorov na zadných stranách lamiel, je minimalizovaná priepustnosť svetla do interiéru. Jednoduchý systém ovládania pomocou retiazkovej žalúzie zase umožňuje veľmi ľahkú reguláciu intenzity prenikania svetla do interiéru.  Jednoduchá montáž, cenová dostupnosť a minimálna údržba sú ideálnym riešením pre všetky interiéry. Ak k tomu pridáme aj širokú paletu farebných odtieňov nosných rámov a lamiel, je zaručené, že u nás nájdete to, čo pre Vaše okno hľadáte  a potrebujete.

Nosné rámy ponúkame v dvoch prevedeniach:

  • ISSO retiazka     - hranatý rám
  • JACKODESIGN   - oblý rám

ISSO brzda

ISSO žalúzie zatieňujú interiéry a chránia pred nežiaducimi pohľadmi. Dokonale splývajú s interiérom a pôsobia veľmi esteticky. Všetky upevňovacie prvky sú prekryté elegantnými plastovými krytkami. Prvým ovládacím prvkom je brzdový mechanizmus so šnúrkou, čo umožňuje nastavenie lamiel v ľubovoľnej výške bez toho, aby sa šnúrka musela upevňovať okolo plastového kolieska. Druhým ovládacím prvkom je šesťhranný interiérový ovládač,  pomocou ktorého sa lamely žalúzie otvárajú a zatvárajú. Aby sa horný profil prispôsobil novým trendom, má rovnaký tvar a spôsob upevnenia ako ISSO retiazka. ISSO bzda bola upravená tak, aby sa dala jednoducho namontovať do zasklievacej  časti okien.


Interiérové žalúzie

Interiérové žalúzie sú určené najmä pre staršie typy okien, ale je možné montovať ich aj do drevených eurookien či do plastových alebo hliníkových okien.Montujú sa dovnútra interiéru a sú špecifické dvoma ovládacími prvkami. Prvým ovládacím prvkom je brzdový mechanizmus so šnúrkou,ktorý umožňuje nastavenie lamiel v ľubovoľnej výške bez toho, aby sa šnúrka musela upevňovať okolo plastového kolieska. Druhým ovládacím prvkom je šesťhranný interiérový ovládač, pomocou ktorého sa lamely žalúzie otvárajú a zatvárajú. Ich hlavnou  výhodou je, že spomedzi ponúkaných typov sú najvhodnejšie pre zatienenie veľkých presklených plôch interiéru.


Medzisklené žalúzie

Medzisklené žalúzie sa montujú medzi sklá starších drevených alebo kastlíkových typov okien. Svojho času boli nepostrádateľným doplnkom domov, bytov a škôl. S príchodom nových typov okien (plastové okná a eurookná) boli postupne vytláčané do úzadia, ale i v súčasnej dobe sú súčasťou výrobného procesu výrobcu. Ovládanie a preklápanie lamiel je riešené pomocou bočného boudenu a ich vyťahovanie pomocou šnúrky.


Atypické žalúzie

Atypické žalúzie sú moderným doplnkom interiérov domov a montujú sa na okná v atypickom prevedení. Atypickú žalúziu je možné vyrobiť vo všetkých prevedeniach s výnimkou medzisklenej žalúzie. Podrobnejšie informácie o jednotlivých typoch žalúzií nájdete na našej webstránke. V súčasnej dobe poznáme 16 typov atypických žalúzií, ktoré sú zakreslené nižšie, na základe ktorých je možné zadefinovať rozmery a ovládanie. Pre správne zameranie a objednanie atypickej žalúzie si podrobne preštudujte návod na zameranie.